DOPRAVA OD 1000 Kč ZDARMA A 30 DNŮ NA VRÁCENÍ

Zpět

Bataleon - Nová kolekce 20/21

2020-12-28 | Rizo

Čaau!

Tady je opět Rizo, se svým fungl novým blogem. V něm se tentokrát zaměřím na značku Bataleon Snowboards a její aktuální nabušenou kolekci snowboardů. Je toho mega, takže se máš na co těšit.


Než se ale dostanu k jednotlivým detailům a vychytávkám letošních boardů, mám tady pár informací o vzniku značky BATALEON. Třeba zrovna ty patříš mezi ty, kdo o týhle true značce slyší poprvé.


Přesuneme se do Holandska do roku 2000, kdy tehdy 44-letý biofyzik Jorgen Karlson studoval jízdní vlastnosti snowboardů a přišel s myšlenkou revoluční Triple Base Technology (3BT™). Před 20 lety tak vznikla originální konstrukce, která teď směle konkuruje zbytku snowboardového trhu. Začátky samozřejmě nebyly vůbec jednoduchý. Po odmítnutí svého nápadu u mnoha snowboardových brandů to (díky bohu) nevzdal, našel partu nadšených lidí, kteří jeho myšlence věřili stejně jako on a značka BATALEON byla na světě. Psal se rok 2003. Výroba se přesunula do tehdejší fabriky značky Elan v Rakousku, kde se v té době vyráběla většina snowboardové produkce. Start BATALEON SNOWBOARDS mohl začít.


Dneska patří brand BATALEON neodmyslitelně ke špičce světového snowboardového trhu, je součástí významného Low Pressure Studia (Bataleon, Switchback, Lobster, Rome SDS). V nabídce má plnohodnotnou kolekci pánských, dámských a dětských prken, nechybí ani kolekce oblečení a samozřejmě skvělý a celosvětově uznávaný team, který udává tempo současného snowboardingu. Jen tak dál pánové a dámy, jdete správným směrem!

[object Object]

Foto: Cyril Mueller

TRIPLE BASE TECHNOLOGY (3BT™)

Značka BATALEON se řadí spíš mezi ty značky, které oslovují už „snowboardově vyzrálejší“ ridery. Cílí na ty, co už ví, co od prkna očekávat, už ví, na co dané prkno chce a jaké technologie a jaké provedení prkno má mít. Nechytá se nákupní vlny přebarvených obrázků a prodejně líbivých double double prohnutí. Jde po jasně daných parametrech, funkčnosti, jednoduchosti a čistém provedení. Tím hlavním parametrem, kterým se BATALEON odlišuje od ostatních, je originální a revoluční technologie 3BT™.


Základem 3BT™ je camber prohnutí ve středu prkna, které prknu dodává skvělý pop a tvoje ollie je díky němu vyšší a plynulejší. Směrem ke špici a k patce se tvar mění v 3D shape s konkávním prohnutím boků. Podle specifikace prkna je tento zdvih nižší, střední nebo vyšší. Prkno díky týhle technologii lépe pluje sněhem, lépe jde do oblouku a lépe využívá rádius prkna a tedy i projetí terénem, ať upraveným nebo neupraveným. Současná prkna mají navíc i technologii SideKick™, která zvedá boční část prkna i mimo kontaktní body a tím jde do oblouku ještě líp. Hlavně pak v rozbitém terénu nebo v prašanu. Celou 3BT™ ti nejlíp ukáže tohle video.


3BT™ není jen o jedné variantě shapu prkna. Video ti ukázalo 5 variant 3BT™. Ty jsou speciálně přizpůsobené pro pow, freeride a freestyle snowboardy a pro prkna v true twin provedení a pro jibbing. Rozdíl je hlavně v délce konkávy na špičce a tailu prkna a na její výšce. Pro tvojí představu, pow prkna mají zdvih vyšší a od inzertů ke kraji prkna delší, freeride shape má na špici vyšší a delší konkávu, na tailu pak nižší a kratší, konstrukce freestyle 3BT™ má obě strany prkna se střední výškou konkávy a twin a jib 3BT™ mají pak nižší výšku a kratší délku zdvihu. Za tímhle vývojem stojí roky testování a zkoušení, kdy se dosáhlo současného stavu této ojedinělé technologie. A jak to funguje? Skvěle! Rozhodně to zkus a udělej si vlastní obrázek.


A jaké prkno si teda máš zkusit? Každý preferuje jiný styl ježdění, proto je v nabídce opravdu velká škála možností a z kolekce si vybere úplně každý. Nebudu tě zdržovat dalšími technologiemi, kterými jsou jednotlivá prkna vybavena, ty najdeš přímo u samotných boardů v technologických popisech, ale postupně ti představím jednotlivé části kolekce. Podívám se na pow prkna a na speciály pro freeride a all-mountain. Představím ti univerzální boardy, které jsou vlajkovými modely už nějakou řádku let, nebudou chybět ani modely do parku a rozhodně nezapomenu na boardy pro holky, děcka a na prkna pro úplný začátečníky. Tak pome na to!


POW A ALL-MOUNTAIN BOARDY, TO JE TO, CO MĚ U BATALEON BAVÍ NEJVÍC!

Co to je za divný tvary? Kliiid. Dobrá otázka, na kterou ti easy odpovím. Jsou to typické taily prken pro jízdu v prašanu, v lese nebo při carvingu na sjezdovce. Díky nim prkno lépe proplouvá v hlubokém sněhu, lépe ho nadnáší, je stabilnější v rychlosti a taky ubírá prknu váhu. Do týhle kategorie se v letošní kolekci řadí prkna SURFER LTD, SURFER, PARTY WAVE+, PARTY WAVE, CAMEL TWO, CAMEL TOE, CARVER a dámský LOVE POWDER. Špička je u těchto modelů klasicky delší než patka, těžiště je zde tedy posunuté víc k patce. Tomu se říká directional tvar, který zaručuje lepší jízdní vlastnosti ve volném terénu nebo na upravené sjezdovce. Již zmíněná 3BT™ je zde ve vyšší konkávě pro přední část a nižší pro zadní. Co ti mám povídat, když jsem poprvé zkusil SURFER s tím swallow tailem, tak jsem si málem čůrnul do textilu. Geniální. Nádherný prkno!


Pokud patříš jako já mezi agresivnější jezdce a vyznáváš backcountry kickery, dropy ze skal nebo po pás zasněžený les, tak tě v nabídce BATALEON osloví spíš prkna v „klasickém“ tvaru, s víc freestylovou DNA. Tady ti doporučím úplně nový THUNDER, nebo osvědčený THE JAM. Pokud tě příroda obdařila větší.. nohou, pak nepřehlédni model STALLION, což je wide verze od modelu THE JAM. To je už pořádná lopata, se kterou to totálně zabiješ, kdekoli si usmyslíš.


UNIVERZÁLY GOLIATH, EVIL TWIN, BOSS, FUN.KINK.

Rozhodl jsem se ti představit prkna značky BATALEON. To se v žádném případě nemůže obejít bez týhle legendární čtyřky. GOLIATH, EVIL TWIN, BOSS a FUN.KINK. Jsou to totiž snowboardy, které to s BATALEON táhnou už opravdu hodně dlouho a třeba EVIL TWIN je na scéně už od úplnýho začátku, tedy celých 17 let. A co je všechny spojuje? Skvělá univerzálnost. Jsou to prkna, s kterýma si to užiješ na maximum v jakémkoli terénu, za jakýchkoli podmínek. Ideálka. Samozřejmě, že každé z nich má trochu jiné parametry, BOSS a EVIL TWIN jsou twiny a GOLIATH a FUN.KINK zase directional twiny, mají jinak poskládané výztuhy, odlišné skluznice, každý jinou tvrdost… Obecně jsou ale všechny tyhle modely výbornou volbou pro ty, co chtějí mít jedno prkno a nechtějí řešit, jestli dneska jdu do parku a potřebuju vzít parkovku, nebo jestli zrovna nakydalo a budu chtít celej den šlapat kicker v backcountry a musím si vzít speciálku na větší kickery. Ale attencióne: Tady hrozí jedna věc - vyzkoušíš a už z toho prkna neslezeš :).

HRAVÝ PARKOVKY TĚ BUDOU HODNĚ BAVIT!

Taky tě baví, přijet nahoru na vršek snowparku a začít si vybírat, kudy si to tuhle jízdu dáš? Já to miluju. Boxy, raily, kickery, pak vjet ještě na sjezdovku a cestou dolů k vleku si ještě zablbnout na navátým sněhu na kraji lesa. Právě pro tyhle fun věci nám slouží twin prkna s freestylovým tvarem. Letos ti BATALEON nabízí opět hodně slušnou nabídku. Zkus třeba BLOW, WHATEVER, už zniňovaný EVIL TWIN a FUN.KINK nebo úžasnou desku GLOBAL WARMER. Mezi absolutní freestyle / park speciálky pak volím prkna DISASTER a WALLIE. Měkká prkna s ABS sidewally a většinou s extrudovanou skluznicí, která vydrží strašný pekla z želez a samozřejmě všudypřítomná 3BT™ se středním zdvihem konkávy nebo tím nejnižším v nabídce.


Mě třeba nejvíc oslovilo prkno WALLIE. WALLIE tě hned na první pohled uhrane svým specifickým tvarem. Takhle osekaný špice a patky jsou typické právě pro tento model a v BATALEONU tomu říkají Wallie Tips. Připrav se na skvělý pocit na streetu, daleko lepší možnost chytnutí prkna, nepřekonatelnost v pressech a při butterování. Tohle se B designérům fakt povedlo a já jsem z něj fakt nadšenej!


HOLKY NA BATELON PRKNECH JSOU DALEKO VÍC SEXY!

Jak jsem se zmínil už na začátku, BATALEON nepatří mezi klasické mainstreamové značky. Když si pořídíš BATALEON prkno, jedná se o takovou „specialitku“, kterou ostatní na kopci dokáží ocenit propsem, a zvlášť pak, když se jedná o holku. A právě na dámskou kolekci se teď zaměřím. V aktuální nabídce najdeš hned 7 modelů a u všech se dá s přehledem říct, že se jedná o topky ve svých kategoriích. Podívej se na LOVE POWDER s nádherným tvarem a absolutně epesníma jízdníma vlastnostma v hlubokém sněhu a na sjezdovce. STORM, freestyle direction twin pro holky, který se toho nebojí a pošlou to na 15m kicker nebo prudkým zmrzlým žlebem. Klaudia Medlová jim všem jde příkladem.


V dámské kolekci je zastoupená i parková řada. Tady je jasnou volbou model DISTORTIA a pokud chceš měkkou žvejkačku na raily, tak model SHE.W. FEELBETTER a PUSH UP zařazuju do kategorie univerzálů, s kterýma si užiješ skvělou zábavu jak v parku, na sjezdovce, tak třeba v lese nebo na přehledných pláních. Je vidět, že u týhle značky na holky myslí a vědí, jak vyrobit funkční a zábavný desky, se kterýma holky zažijou mega snowboardové zábavy. No a počkej si na to okukování tvýho novýho prkna. Přistihnul jsem hned několik kámošů, že jim drobet kapala slina.

GROMS ROCKS!

Miluju snowboardový videa, kde můžu vidět nehoráznej vzestup snowboardingu u mladý generace a co malí prckové všechno dokážou zajet. Na young blood je potřeba myslet a dát jim ty správný nástroje, aby se jim skvěle jezdilo a zvyšovali svoje skills. BATALEON má v nabídce už roky zaběhnutý model MINISHRED, na kterém se naučila jezdit slušná řádka skvělých riderů. Ani tady nechybí 3BT™. Tohle prkno se dá navíc sehnat i v kompletu s vázáním, a to za super peníz. Jelikož nám generace mladých groms roste, BATALEON letos vyslal do světa novinku v podobě modelu STUNTWOOD. Zabijáckej design a samozřejmě opět 3BT™ s nízkou konkávou a nízkým camber profilem. Tady budou nadšení hlavně mlaďáci, co už to kosej v parku a je jim jedno, jestli to vysílají na desítkovým kickeru nebo transferujou do lámaček. Teď k tomu mají skvělou mašinu, která funguje na 1.

ZÁKLAD JE, ABY TĚ SNOWBOARD BAVIL UŽ OD ZAČÁTKU.

Když začneš jezdit na něčem, co nefunguje, tak tě to může lehce odradit a cesta zpátky je vždycky těžká. Designéři v BATALEON jsou sami rideři a vědí, jak prkno pro začátečníka navrhnout a postavit, jak správně poskládat technologie a čím takové prkno vybavit, aby ti odpouštělo začátečnické chyby a zároveň tohle prkno skvěle fungovalo i v době, kdy už si začátečník rozhodně říkat nechceš. Představuju ti modely CHASER a dámský SPIRIT. Dvě prkna, která odstartují nové zážitky a příběhy, novou kapitolu života každého, kdo se rozhodne, že snowboarding je to, co si přeje zažít a užívat si ho plnými doušky. Začni jezdit na kvalitním snowboardu už od začátku, začni jezdit na BATALEON.


Ufff, úplně jsem se vrátil do svých začátků. Vzpomněl jsem si na to, jak jsem si dával při každým oblouku na hubu a jak jsem se pořád válel ve sněhu. Jak jsem udělal první dva oblouky za sebou, tu radost, že mi to už jde, a postupně se zlepšoval, až jsem dokázal sjet i prudkou černou sjezdovku. Svý začátky v parku, malý hupy, pidi kikříky a pak ten pocit ve vzduchu při air timu. Nikdy ale nezapomenu na to, když mě kámoši poprvý vytáhli na freeride, to bylo nejvíc. Snowboarding je nádhernej a já si ho chci užívat co nejvíc a naplno! Proto jsem si pořídil právě BATALEON!

[object Object]

Foto: Cyril Mueller


Kompletní nabídku prken Bataleon najdeš na mým shopu Riderzone tady.


Pecka. Tak jsme se dostali na konec dnešního "povídání" o nové kolekci značky BATALEON. Doufám, že jsi se dozvěděl něco novýho a že jsi třeba i našel co jsi hledal. Letošní BATALEON novinky jsou zkrátka bomba. Těším se na tvou další návštěvu. Už teď mám v merku další značku z nabídky mého RIDERZONE SHOPU.

RIDE ON!

Rizo

Zpět